Krytpowaluty i poker, czyli jak zarabia się na zachodzie

W dobie pandemii, gdy upada coraz więcej firm i wielu ludzi straciło pracę, bądź są niepewni swojej posady wielu z nich postanowiło poszukać alternatywnego źródła dochodu. W internecie jest wiele sposobów na zarobienie dużych pieniędzy. Online można zarabiać bez inwestycji jak i też z inwestycją. Bez inwestycji jest copywriting, ankiety czy chociażby prowadzenie social media. Większe pieniądze są jednak z inwestycji własnych pieniędzy. Mimo większego ryzyka, możemy zarobić dużo więcej. Na Zachodzie w ostatnich miesiącach bardzo popularnym sposobem na zarobek są inwestycje w kryptowaluty i granie w pokera.

Kryptowaluty

Kryptowaluta to wirtualna waluta, którą możemy płacić w różnych miejscach anonimowo. Na rynku jest aktualnie ponad cztery tysiące różnych kryptowalut. Największa z nich to Bitcoin, a reszta to altcoiny czyli można powiedzieć pochodne tej waluty. Dużą zaletą kryptowalut jest ich anonimowość i to, że nie mają centrali, nie są zależne od rządów czy korporacji. Rynek kryptowalut jest bardzo młody przez co często niestabilny. Można dużo na tym zarobić jednak trzeba uważać w co inwestujemy, ponieważ jest wiele scamów czyli coinów stworzonych tylko dla zarobku ich właścicieli. 

Jak zacząć inwestować w wirtualne pieniądze?

Jeżeli decydujemy się inwestować w kryptowaluty to po pierwsze musimy założyć konto na giełdzie. Polecam poszukać w internecie opinii o nich i założyć konto na giełdzie, która działa od lat i jest wypłacalna. Kolejny krok to wiedza. Warto wiedzieć jak najwięcej o walucie w którą chcemy zainwestować. Powinniśmy sprawdzić kto to stworzył, jaki ma cel ten projekt, kto w to inwestuje i tak dalej. Dalej pozostaje teoria inwestycji czyli warto przeczytać kilka książek żebyśmy potrafili czytać wykresy, robić analizę techniczną i tym podobne. Z taką wiedzą o walutach i o inwestycjach mamy dużą szansę na zarobek. Warto pamiętać, że kryptowaluty działają dynamicznie, nie ma tam takiej stabilności jak chociażby na zwykłej giełdzie, gdzie możemy kupić akcję firm. Często musimy sprawdzać kursy i wydarzenia dotyczące kryptowalut, bo rynek ten jest bardzo podatny na różne informacje. Dobrym przykładem jest chociażby tweet Elona Muska, po którym kurs jednej z kryptowalut wystrzelił do góry.

Poker

Drugim popularnym sposobem na zarobek w internecie jest gra w pokera. Teoretycznie jest to gra hazardowa, różni się ona jednak tym od gier hazardowych, że w pokerze ważna jest też taktyka i mimo elementów losowości gracz ma duży wpływ na przebieg rozgrywki. Aktualnie w sieci można trafić na wiele różnych turniejów, gdzie możemy wygrać naprawdę duże pieniądze. Są też różne strony, gdzie możemy grać praktycznie 24/7 z innymi ludźmi o prawdziwe pieniądze. Zanim jednak zaczniemy grać o prawdziwe nagrody, warto założyć konto wirtualne i zobaczyć jak nam będzie szło. W Stanach zjednoczonych poker online to chleb powszedni, zaraz obok grania w legalnych kasynach. Istnieje wiele różnych kursów i książek, które przygotują nas przynajmniej w teorii do gry w pokera. Jak nabierzemy doświadczenia to mamy szansę na dobry zarobek. Warto jednak pamiętać, że jak w każdej inwestycji możemy stracić pieniądze. 

Oceń nas!