Kryptowaluty i bukmacherzy

W dobie pandemii padło wiele biznesów, równie wielu pracowników straciło pracę. Czasy są bardzo niepewne, więc część ludzi postanowiło poszukać nowych źródeł dochodu łącząc to z pracą bądź całkowicie ją zastępując. W czasach zamknięcia wielu branż, internet wyrósł na lidera branż szukania nowego dobrze płatnego zajęcia. Sieć stwarza wiele źródeł dochodu, jedne lepsze drugie gorsze, jednak dwie branże wyrosły na najbardziej popularne w ostatnim czasie są to kryptowaluty i zakłady bukmacherskie. 

Kryptowaluty

W ostatnich miesiącach rekordy popularności biją kryptowaluty. Kryptowaluta to wirtualny środek płatniczy rozproszony bazujący na kryptografii. Jest anonimowy i nie ma swojej centrali przez czasem jest używany na czarnym rynku. Najpopularniejszą i najdroższą kryptowalutą jest Bitcoin, cała reszta to tak zwane altcoiny. Od wzrostów bądź spadków bitcoina zależą trendy wśród altcoinów, choć oczywiście nie zawsze tak bywa. Aktualnie na rynku jest ponad 4000 kryptowalut, niestety duża część z nich to tak zwane scamy, które mają dać zarobić tylko ich twórcom. Co ciekawe kryptowaluty możemy nabyć nie tylko poprzez ich kupno, ale możemy też je wykopywać. Ze specjalnym oprogramowaniem i mocnym komputerem możemy sami wytworzyć dla siebie kryptowaluty i sprzedać je na giełdzie. Jest to jednak czasochłonne, potrzeba na to dużych inwestycji, a i czasem się to nie zwraca.

Jak zacząć?

Inwestowanie zacząłbym od założenia konta na popularnej giełdzie kryptowalut. A później warto obserwować ruch tych wirtualnych pieniędzy. Jest to zbliżone do tradycyjnej giełdy. Istnieje wiele różnych książek i filmów poświęcone nauce inwestycji. Warto je sprawdzić przed inwestowaniem swojego kapitału. Jeżeli upatrzymy już sobie w co chcemy inwestować to poczytajmy kto stoi za dana kryptowalutą, jaki ma cel i jaki kapitał, abyśmy nie trafili na jakieś oszustwo.

Zakłady bukmacherskie

W ostatnim czasie swoją popularność zyskują również zakłady bukmacherskie. Są one na rynku dużo dłużej niż kryptowaluty przez co łatwiej w nie wejść. Zarabiać na nich nie jest jednak łatwo. Musimy bardzo dobrze znać się na sporcie, dużo czytać i oglądać zawodów sportowych. Powinniśmy też potrafić dobrze zarządzać budżetem tak, aby szybko nie przegrać swych pieniędzy. Osobiście nie polecam grać za więcej niż 5% budżetu na jeden zakład. Oczywiście powinniśmy liczyć się, że jest ryzyko porażki, a więc nie grajmy za pieniądze, które mamy przeznaczone na inne cele.

Jak grać żeby wygrać?

Na samym początku powinniśmy założyć konto u bukmachera. Na rynku polskim jest kilkanaście legalnie działających firm. Bukmacher STS to największa polska firma w branży, z bardzo dobrym bonusem dla nowych graczy i dużym wyborem sportów do obstawiania. Idealny na początek przygody z bukmacherką. Po założeniu konta i wpłacie pieniędzy możemy obstawiać zakłady. Polecam stawiać rzeczy tylko takie na których się znamy i które śledzimy. W sporcie na wynik ma wpływ wiele czynników takich jak chociażby gdzie się odbywa spotkanie, kontuzje, zawieszenia czy ranga turnieju. Po dokładnej analizie często nawet najmniejszych szczegółów jesteśmy gotowi, aby coś obstawić. Dzięki dobrej analizie mamy duże szanse zarabiać na tym pieniądze.

Oceń nas!