
Samsung Galaxy S22 to, jak uważa wiele osób, jeden z najciekawszych modeli tej marki, które w niedawnym czasie trafiły do sprzedaży. Do jego zadań należy m.in. odpowiadanie na pytanie, jak robić zdjęcia nocą telefonem, co ma ułatwić specjalnie do tego przeznaczony aparat. Do zdjęć nocnych spora część z nas podchodziła do tej pory raczej nieufnie, bo nawet dobrej jakości aparaty w smartfonach nie radziły sobie na tym polu, czego skutkiem były zwykle nieostre kadry pozbawione szczegółów. Jak jest w przypadku Galaxy S22? Jakimi parametrami wyróżnia się jego aparat do zdjęć nocnych?
Jak robić zdjęcia nocą telefonem Samsung Galaxy S22?
Aparaty wykorzystane w Samsung Galaxy S22 to bez wątpienia jeden z najbardziej interesujących parametrów, jakie ma do zaoferowania ten smartfon. Oczywiście nie znajdziemy tutaj wyłącznie jednego obiektywu, co jest obecnie standardem – trudno raczej znaleźć nowoczesny telefon, który oferowałby tylko jeden bądź dwa aparaty.
W tym przypadku mamy ich łącznie cztery. Przedni, czyli aparat selfie, posiada rozdzielczość 10MP, czyli raczej wygodną wartość dla wszystkich tych, którzy szczególnie upodobali sobie autoportrety. Z tyłu znajdziemy natomiast trzy aparaty: ultraszerokokątny 12MP, który pozwala ująć szerszą perspektywę, teleobiektyw 10MP z zoomem optycznym 3x, co ma przypaść do gustu miłośnikom szczegółów, a do tego prawdziwa gwiazda: szerokokątny aparat do zdjęć nocnych 50MP, wyposażony w profesjonalną matrycę.
Jak robić zdjęcia nocą telefonem? To pytanie dość długo posiadało raczej niejednoznaczne odpowiedzi. Tymczasem wiele wskazuje na to, że Samsung Galaxy S22 może być jednym z kroków naprzód pod względem nocnej fotografii tworzonej właśnie przy pomocy smartfonów.
Aparat do zdjęć nocnych w Samsungu Galaxy S22
Co sprawia, że Samsung Galaxy S22 pozwala na tworzenie zdjęć nawet nocą? Wspomniany aparat szerokokątny posiada matrycę z dużymi pikselami, czyli jest dopasowana właśnie do niezbyt sprzyjających warunków oświetleniowych po zmroku. Jej zadaniem jest łączenie tych pikseli i powiększanie ich, co z kolei prowadzi do wychwytywania wszelkich źródeł światła. Tym samym zdjęcia wychodzą jaśniejsze, a przetwarzanie niskiego szumu dodatkowo zajmuje się wyostrzaniem obrazu.
Nawet pod względem samego designu aparat do zdjęć nocnych w Samsungu Galaxy S22 został przystosowany do tego zadania. Jego przednia część została pokryta wyjątkowo przejrzystym szkłem z nanopowłoką w celu minimalizowania niepożądanych odblasków światła, co raczej każdemu z nas się przytrafiło, gdy chcieliśmy wykonać ładne zdjęcie pod osłoną nocy.Warto też tutaj nadmienić, że producent zastosował udogodnienia również w zakresie nagrywania filmów wideo właśnie w nocy. Jest to m.in. automatyczne dopasowywanie liczby klatek, redukcja szumów oraz OIS, czyli optyczna stabilizacja obrazu. Każde z tych rozwiązań ma zapewnić płynność filmu i jego wyrazistość. Czy rzeczywiście efekty są dobre? Być może warto się przekonać. Z całą pewnością Samsung Galaxy S22 kryje w sobie wiele niespodzianek.
Artykuł powstał we współpracy z Samsung