Kryptowaluty – czy warto w nie teraz inwestować?

Kryptowaluty w ostatnich czasach stały się bardzo popularne, jednakże ostatnimi czasy (z powodu koronawirusa) te internetowe waluty zaliczyły ostry krach. Co prawda powoli cena wraca do tego, czym była przed krachem, ale czy jest to dobry czas na to, aby aktualnie inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty – czy warto w nie teraz inwestować?

Kryptowaluty – czym one właściwe są?

To nic innego jak wirtualna waluta. Posiadacz na przykład Bitcoina przechowuje je na swoim komputerze czy na aplikacji. Jeżeli posiadacz tych środków chce dokonać transakcji, odbywa się ona elektronicznie, bezpośrednio pomiędzy nim, a kontrahentem. Każda jednostka kryptowaluty, ma unikalny kod, w którym zawarte są informacje zapobiegające jej kopiowaniu czy też ponownemu wydaniu, przez co praktycznie nie da się jej podrobić. Kluczowe dla kryptowalut jest także to, że w obrocie nimi nie występuje żaden regulator. Nie ma więc nikogo, kto może decydować np. o zwiększeniu podaży – a przez to spadku jej wartości. O tym, ile danej kryptowaluty znajdzie się w obiegu decyduje jej twórca, na etapie tworzenia systemu. Jej wartość znajduje się zatem w rękach wolnego rynku, i to jest piękne, ponieważ żaden rząd nie może położyć swoich brudnych i skorumpowanych łapsk.

Najpopularniejsze kryptowaluty podczas pandemii

Oczywiście, niekwestionowanym numerem 1 jest tu waluta nazwana Bitcoin. Na drugim miejscu plasuje się Ethereum, a na trzecim ICON. Naturalnie tylko numer jeden jest niekwestionowanym liderem, ponieważ rankingi kryptowalut zmieniają się dosłownie z dnia na dzień.

Czy warto w nie teraz inwestować?

Wiele osób namawia teraz (reklamy, posty na social mediach, etc.) do inwestowania w kryptowaluty, póki ceny są niskie. Jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że cena tych internetowych walut może nigdy nie wrócić do takich, jakie były przed krachem. Teoretycznie może, jednakże nie wiadomo tak naprawdę, jak to dalej będzie. W końcu eksperci ostrzegają przed drugą falą zachorowań, która ma przypaść na trzeci kwartał tego roku. Nawet najbardziej agresywni gracze póki co nie mają ochoty inwestować, mimo iż ceny są ,,niskie”. Każdy tak naprawdę czeka na to, aż ten cały kryzys przejdzie, sytuacja na świecie się ustabilizuje, wtedy być może większość osób będzie miała ochotę inwestować. Ciężko jest póki co powiedzieć, czy w ogóle warto jest zainwestować teraz w kryptowaluty, z racji tego że jest ona zbyt podatna na sytuację na świecie, dlatego też inwestowanie w nie może być bardzo ryzykownym krokiem, choć również dochodowym.

5/5 - (3)