Nowy najbogatszy człowiek – dlaczego Musk stracił tron?

Bloomberg Billionaires Index to lista najbogatszych miliarderów. Do tej pory na jej czele stał Elon Musk. Najbardziej znany z tego, że odpowiedzialny jest za Teslę. On również w ostatnim czasie zdecydował się na zakup portalu społecznościowego Twitter. Ostatnie działania sprawiły jednak, że wartość jego majątku spadła, a sam Elon Musk stracił koronę najbogatszego człowieka.

Francuskie inwestycje

To Bernard Arnault stał się nowym numerem jeden. Francuski inwestor, który od wielu lat związany jest z branżą modową. To on jest nowym dyrektorem generalnym firmy LVMH. Do tej pory to on stał w cieniu Muska. Co się stało, że wysunął się w chwili obecnej na prowadzenie.

Mówi się, że odpowiedzialne są za to nieprzemyślane decyzje właściciela Tesli, SpaceX i Twittera. Musk stracił znaczna część swojego majątku po tym, jak postanowił sprzedać część swoich udziałów w Tesli. Uzyskane pieniądze przeznaczył na zakup Twittera. Inwestycja ta pochłonęła jego własne 44 miliardy, a także 13 milionów pożyczki.

Elon Musk stracił oficjalnie tytuł najbogatszego człowieka 7 grudnia 2022 roku. Wszystko jednak wskazywało na to, że nastąpi to prędzej, czy później. Wiele osób już wcześniej zauważyło, że majątek Elona zaczął tracić na wartości. W dniu 8 listopada i później, inwestorzy zaczęli masowo rezygnować z udziałów w Tesli. Dlaczego? Powodem były inwestycje Muska powiązane z inwestycją w Twittera, które według specjalistów okazały się największą klapą.

Kim jest Bernard Arnault?

Niejedna gazeta lokalna donosiła o porażce Muska. Bernard Arnault jest dyrektorem luksusowej marki Louis Vuitton. Jest to firma macierzysta spółki LVMH (LVMH.PA). Warto również nadmienić, że Francuz przez pewien czas posiadał także udziały. Aczkolwiek, jego majątek to również wiele wspaniałych rzeczy, jakie posiada w prywatnej kolekcji. Bernard jest znanym kolekcjonerem sztuki. Z powodzeniem można wymienić tu jego własny dom aukcyjny Phillips de Pury & Company. Wiele osób przyznaje, że Francuz to jedna z najbardziej wpływowych osób na świecie. Są to słowa, które potwierdził znany magazyn Forbes.

Z góry można jednak powiedzieć, że jest to również człowiek „pechowy”. Już wcześniej, bo w roku 2021, udało mu się zdobyć tytuł najbogatszego człowieka świata, zaledwie na parę godzin. Tym razem też tak było. Tytuł, który udało mu się zdobyć 7 grudnia 2022 roku, udało mu się utrzymać przez kilka godzin. Potem znowu do łask powrócił Elon Musk.

Lista najbogatszych miliarderów

Jaki z tego wniosek? Świat finansów to jedna wielka zmienna. W jednym momencie można być na szczycie, a za chwilę spaść. Oby jednak nie jak najniżej. Po to, aby móc podźwignąć się z chwilowego kryzysu, z wielką werwą podejmując kolejne działania finansowe.

Całe społeczeństwo jeszcze nie jeden raz będzie obserwowało pojedynek Elona Muska oraz Bernarda Arnaulta. Obydwoje mają ogromne majątki, których wartość będzie się zmieniać. Na korzyść oraz w drugą stronę. Może wkrótce pojawi się ktoś, kto zdetronizuje obydwu panów, przejmując koronę dla siebie.

5/5 - (1)