Podstawy wiedzy o Bitcoinach!

Nie da się ukryć, że co prawda kryptowaluty to dość ciekawy temat, ale z drugiej strony, twoja wiedza na ich temat musi być bardzo szeroka, jeśli więc chcesz inwestować w kryptowaluty, to najpierw lepiej będzie, jeśli zdobędziesz trochę wiedzy na ich temat!

Podstawy wiedzy o Bitcoinach!

Bitcoin jest walutą zdecentralizowaną

Oznacza to, że w przeciwieństwie do normalnej waluty, BTC nie jest zarządzana ani nie jest własnością jednego podmiotu. Ponieważ nikt nie kontroluje BTC, niestety w razie oszustwa bądź utraty BTC, jesteś zdany sam na siebie, ponieważ nie możesz zgłosić tych problemów wyższym władzom.

Podobnie jak pieniądze przechowywane na koncie bankowym, Bitcoin musi być przechowywany w portfelu Bitcoin. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie portfele są bezpieczne. Musisz często tworzyć kopie zapasowe, szyfrować i bezpiecznie przechowywać wszystkie hasła, w innym wypadku ,,hakerzy” bardzo chętnie się zaopiekują twoimi bitcoinami.

Jak kupuje się Bitcoiny?

Aby zakupić bitcoiny, najlepiej jest poszukać regulowanych i licencjonowanych giełd, które mają dobrą reputację w Internecie i sprawdź kursy wymiany, które są spójne z innymi rynkami. Znacząco odmienny kurs walutowy to znak ostrzegawczy.

Kiedy zmienia się popyt, ograniczona podaż Bitcoinów sprawia, że jego cena jest bardzo zmienna. Dlatego cena BTC w stosunku do walut fiducjarnych może zmienić się dramatycznie w ciągu zaledwie kilku godzin. Musisz wiedzieć, że Bitcoin może stracić setki, a nawet tysiące dolarów w jeden dzień.

Czy bitcoin jest walutą anonimową?

Co prawda sama transakcja nie zawiera żadnych danych osobowych, ale adres Bitcoin użyty w transakcji jest publiczny. Możesz często zmieniać swój adres BTC, aby uniemożliwić komuś połączenie się z określonym portfelem, a nawet niektóre portfele Bitcoin mogą zmienić Twój adres za Ciebie. Chociaż jest to najpopularniejsza kryptowaluta, nie wszystkie usługi online akceptują Bitcoin jako metodę płatności. Jeśli chcesz używać monet do kupowania przedmiotów online, ograniczy to twoje możliwości. Chociaż jest coraz więcej miejsc, w których można korzystać z kryptowaluty. Mogą poruszać się szybciej i mniej kosztować.

Warto też wiedzieć, że Bitcoiny nie są chronione ustawą o ochronie inwestorów, co oznacza, że trudno jest zabezpieczyć swoją inwestycję. Chociaż niektóre firmy zapewniają ubezpieczenie kryptowaluty, mogą nie być tak niezawodne jak ta ustawa właśnie.

Bitcoin podlega również podatkom

Mimo iż Bitcoin nie jest uważany za prawny środek płatniczy, nadal jest uważany za inwestycję, co oznacza to, że podlega opodatkowaniu. W Stanach Zjednoczonych musisz przechowywać dane dotyczące bitcoinów i transakcji podczas sezonu podatkowego. Jeśli chodzi o szyfrowanie, w różnych krajach obowiązują różne przepisy podatkowe. Co ciekawe, również i unia Europejska ma zamiar opodatkować kryptowaluty, ponieważ do roku 2030 wszystkie kryptowaluty mają przestać być zdecentralizowaną walutą, a zamiast tego pieczą nad nimi ma sprawować Europejski bank centralny.

Źródło : https://biznes-kredyt.pl/

Oceń nas!