Pracujesz zdalnie? Te sprzęty musisz mieć w domowym biurze!

Coraz więcej osób pracuje zdalnie. Jeszcze do niedawna było to spowodowane pandemią koronawirusa. Obecnie jednak wybiera się taką formę pracy ze względu na dobrą efektywność. Dziś przedstawimy Wam, jakie sprzęty trzeba mieć w swoim biurze, gdy pracuje się zdalnie.

Dobry komputer to podstawa 

Oczywiście pracując w biurze, trzeba posiadać naprawdę dobry komputer. Powinien być on maksymalnie wydajny, wyposażony przynajmniej w 4-rdzeniowy procesor, a także bezpieczny system operacyjny. Przyda się także szybki procesor i opcjonalnie dysk HDD do przechowywania danych. Zasilacz powinien być dostosowany do samej mocy komponentów. Jeśli pracujecie dużo i długo, trzeba pamiętać, że komputer musi posiadać dobry system chłodzenia podzespołów. Możecie oczywiście wybrać model bardziej zaawansowany technologicznie np. 6-rdzeniowy o wysokim taktowaniu. Typ procesora graficznego także ma znaczenie. Możecie wybrać np. modele GFORCE. Pamiętajcie, aby wybrać wydajny procesor. Jaka powinna być pamięć RAM do dobrego komputera? Można wybrać dwukanałowy zestaw pamięci DDR 4 o pojemności 16 GB. Dysk powinien być szybki, a przy tym pojemny. Doskonale tutaj sprawdzają się dysk SSD NVNE, które pozwalają na naprawdę szybką prędkość odczytu.

Ale to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Otóż do komputera trzeba dobrać także monitor. Polecamy np. Huawei MateView GT 34. Rzeczywiście jest on bardzo dobry. Ma zakrzywiony ekran, zatem jest designerski. Zapewnia świetne odwzorowanie kolorów. Do tego producent zastosował częstotliwość odświeżenia na poziomie 165 Hz. Warto wiedzieć, że taki monitor sprawdzi się nawet do gamingu. Posiada też tryb ochrony wzroku. W znaczący sposób ogranicza emisję niebieskiego światła, a także eliminuje migotania. 

Smartfon do biura – jaki wybrać? 

W pracy zapewne będziecie korzystać często ze smartfona. Dlatego też trzeba znaleźć odpowiednie urządzenie. Warto wybrać model, który posiada dobry procesor, dużą przekątną ekranu, a przy tym niezwykle wydajną baterie. Na pewno świetnie sprawdzi się flagowy smartfon Samsung. Można postawić na Samsung Galaxy S22 czy Samsung Galaxy Note. Tego typu telefony posiadają przydatne funkcje takie jak szybkie rozpoznawanie twarzy, które działa bez zarzutu. Jednocześnie pamięć większości urządzeń jest naprawdę duża. Pojemne są również baterie i wytrzymują przynajmniej jeden dzień. Warto wiedzieć, że smartfony Samsung są wyposażone w najlepsze ekrany, a mianowicie OLED, AMOLED. System pracy jest również niezawodny. Takie urządzenie mobilne posiada interface One UL, który dostosowuje się do sposobu pracy użytkownika. Do wyboru jest też naprawdę dużo aplikacji, które przydają się w pracy. Dobre są również aparaty. Dzięki temu można przesyłać zdjęcia ważnych dokumentów czy projekty. Przydatna jest również funkcja skanowania czy polecenia drukowania ze smartfona. 

Drukarka – jakie urządzenie wybrać do biura? 

Czas na wybór drukarki. Jednocześnie trzeba pamiętać, że drukarka do domowego biura nie może być zbyt duża. Na pewno bardzo dobrze sprawdzą się drukarki HP. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać laserową, czy klasyczną atramentową. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeżeli drukuje się często i w dużych ilościach, to można postawić na atramentową, a gdy drukuje się od czasu do czasu dokumenty, to lepiej sprawdzi się laserowa, bo wkład nie wysycha tak jak atramentowy. Jest ona droższa niż atramentowa. Jednocześnie koszty eksploatacji są niższe. Jeżeli chodzi o głośność pracy, to zdecydowanie lepszym wyborem jest urządzenie laserowe, które pracuje niezwykle cicho. Wybierając drukarkę trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów takich jak: szybkość wydruku, jakość wydruku, efektywność pracy i maksymalne obciążenie. Na tej podstawie najlepiej można dobrać idealną dla siebie drukarkę.                         

5/5 - (1)