Komputer stacjonarny czy laptop – co lepiej i dla kogo?

Odpowiedź nie jest tutaj jednoznaczna, ponieważ tak naprawdę sporo zależy od tego, jaki styl życia prowadzimy, co oczekujemy od danej platformy, oraz ile odłożonych pieniędzy posiadamy. Naturalnie są to tylko te najprostsze przykłady – ponieważ kryteriów może być o wiele więcej, jednakże my skupimy się na tych najprostszych. Zapraszamy więc do naszego poradnika!

Komputer stacjonarny czy laptop – co lepiej i dla kogo?

Komputer – jeśli potrzebujesz sporej mocy oraz wygody w domu

PC-ty stereotypowo to te spore skrzynki, do których podczepionych jest kilka kabelków oraz zazwyczaj monitor. Na szczęście od czasu pojawienia się tego stereotypu – komputery osobiste sporo ewoluowały. Warto pamiętać o ty, że trzeba wiedzieć jak dbać o komputer. W dzisiejszych czasach komputery służą nam głównie do grania, przeglądania internetu a nawet do programowania. Pecet będzie na pewno najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie podróżują za często, potrzebują sporej wygody oraz lubią mieć możliwość dowolnego modyfikowania swojego sprzętu. Naturalnie wszystko również zależy od przeznaczonych na ten cel środków – ponieważ im więcej pieniędzy na ten cel wydamy – tym lepszy zestaw komputerowy możemy mieć.

Laptopy – kiedy mobilność to priorytet

Laptop najlepiej sprawdzi się w przypadku osoby, która musi często wyjeżdżać, bądź też często nie zagrzewa miejsca w domu. Ostatnimi czasy ten sprzęt zaczyna powoli dominować niszę rynkową, ale to tylko z powodu rosnącej opłacalności kupna. Laptopy niestety nie mają szans w niedalekiej przyszłości osiągnąć tego co komputery osobiste, ponieważ większość wytwórców laptopów specjalnie konstruuje swoje urządzenia jak najtaniej – oraz żeby były jak najbardziej jednorazowe. Jeszcze kilka lat temu konstruowano te sprzęty w ten sposób, aby możliwością modyfikacji dorównywały pecetom – a dzisiaj liczą się jedynie jak największe zyski ze sprzedaży.

Podsumowując – laptop czy pecet?

Tak jak wspominaliśmy na początku – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danego człowieka, to jak bardzo zasobny ma portfel, oraz do czego zamierza wykorzystywać dany sprzęt. Naturalnie oba sprzęty mają swoje zalety, lecz każdy przecież ma inne priorytety.

5/5 - (1)