Dlaczego kryptowaluty nie są dobrą inwestycją?

Wiele osób słysząc hasło ,,kryptowaluty” myśli o wielkim bogactwie, poważnych pieniądzach oraz możliwości zapewnienia sobie życia ponad stan, za pomocą kilkunastu komputerów, pracujących non-stop przez 24 godziny na dobę. Dlaczego jednak nie jest to niestety prawda? Czy kryptowaluty są dobrą inwestycją? Tego dowiecie się już za moment!

Dlaczego kryptowaluty nie są dobrą inwestycją?

Kryptowaluty są bardzo podatne na załamania rynku

Tak jak każda forma giełdy – kryptowaluty są również bardzo podatne na załamania rynkowe, a te zdarzają się średnio co 8 lat. Nie mówiąc już o tym, że katastrofy naturalne – czy jest to trzęsienie ziemi, zaraza, czy też inna forma ludzkiego nieszczęścia, bardzo mocno wpływa na sytuację na rynku kryptowalut. W końcu jednego dnia za na przykład jednego bitcoina możemy sobie zażyczyć 1500 dolarów – a już innego 500. Wahania na rynku kryptowalut są do tego stopnia częste, że swojego czasu często powstawały memy na ten temat.

Kryptowaluty to gra dla osób z ogromną ilością czasu

Tak naprawdę, aby ciągle zarabiać na kryptowalutach, trzeba non-stop trzymać rękę na pulsie – jak na giełdzie papierów wartościowych. Sprzedawać drogo, kupować tanio, inwestować, etc. To naprawdę nie jest zajęcie dla osób, które mają słabe nerwy, z racji tego że strata sporej ilości pieniędzy na kryptowalutach nie jest niczym wyjątkowym. Dlatego też, jeśli już mamy jakieś pieniądze do zainwestowania, to zdecydowanie lepiej jest je zainwestować na przykład w nieruchomości.

Dlaczego nie warto odkładać pieniędzy, inwestując w kryptowaluty?

Odłożenie pieniędzy na czarną godzinę może okazać się ratunkiem w wypadku losowych zdarzeń (na przykład wypadków). Jeżeli jednak, zostaniemy na przykład zwolnieni z pracy ważne jest to, abyśmy mieli środki, które pozwolą nam na utrzymanie się przez kolejne miesiące, dopóki nie znajdziemy nowej pracy. Sytuacja, która może się nam przydarzyć a którą ciężko przewidzieć jest to awaria samochodu, jeżeli dojeżdżamy samochodem do pracy, taki przypadek mógłby sprawić, że niektórzy ludzie by się po prostu załamali. Możemy być też w takiej sytuacji, że ktoś z naszej rodziny nagle zachoruje, a leczenie może nie być pokryte przez ubezpieczenie. Inną sprawą są wszelkie inwestycje w nasz dom, bądź mieszkanie, na przykład remont, nowe meble, bądź inne rzeczy to sprawy, które potrafią ludziom spędzić sen z powiek. Tak więc pieniądze odłożone na czarną godzinę mogą nas uratować przez nieprzyjemnymi sytuacjami, gdzie musimy zaciągnąć długi.

5/5 - (1)