Wzmacniacz WIFI – czy warto?

Dostęp do internetu, pełna szybkość to obecnie jedne z najważniejszych rzeczy w XXI wieku. Dzięki dobremu internetowi możemy być na bieżąco z wszystkimi sprawami, nowinkami technicznymi, wydarzeniami sportowymi, kulturowymi.

Obecnie również dobry internet pomaga nam w pracy, większość prac możemy wykonywać z każdego zakątka świata. Jeśli mamy duży dom, słabszy zasięg w pokoju warto zastanowić się nad wzmacniaczem, który pomoże cieszyć się nam dobra jakością internetu. 

Wzmacniacz WIFI – co wybrać do biura?

Gdy używany przez nas internet pochodzi z połączenia Wi-fi, które jest dosyć słabe, czasem nawet zrywa, znika. Jest to dla nas bardzo kłopotliwe, szczególnie kiedy powstanie to podczas pracy. Tutaj pomocną dłoń do nas wyciąga do nas wzmacniacz Wi-fi. Możemy Go zamontować w miejscach, w których mamy słaby zasięg Wi-fi. Wystarczy nam do tego gniazdko elektryczne. 

Propozycja 1. TP-LINK RE200

Jest to mały wzmacniacz, do którego potrzebujemy tylko gniazdko elektryczne, moc połączenia bezprzewodowego to nawet 750 mb/s, dwuzakresowy wzmacniacz o raz 3 anteny 20dBi. Dzięki tym wysokim parametrom – ten wzmacniacz pomoże nam cieszyć się dobrym zasięgiem w całym biurze/domu na jednym piętrze. Konfiguracja jest bardzo prosta, wystarczy nacisnąć klawisz WPS na routerze i później „range extender” na wzmacniaczu. Jest to urządzenie, które kosztuję do 100 złotych. Z tego względu jest to wzmacniacz bardzo chętnie wybierany. 

Propozycja 2. Netgear ex2700

Moc sygnału tego modelu do 300Mbs, z tego względu jest to model wykorzystywany w domach prywatnych, małych zakładach pracy. Również tutaj wystarczy gniazdko elektryczne. Jest to małe urządzenie, które nie powinno nikomu przeszkadzać. Żeby pozyskać ten model nie musimy również nadużywać naszego budżetu. Powinniśmy zmieścić się do 100 zł. Dlatego możemy w domu polepszyć zasięg, prędkość internetu za niewielkie pieniądze.

Propozycja 3. TP-Link RE650 

Jest to model, który jest wyposażony w cztery zewnętrzne dwupasmowe anteny. Dzięki temu poprawiamy znacząco poprawia zasięg się Wi-Fi. Posiada technologie Beamformingu. Jest to kierunkowa transmisja sygnały. Gwarantuje mocniejszy i szybszy sygnał. 

TP-Link RE650 – jest routerem droższym ale zapewnia nam już dużo lepszy sygnał i większą prędkość transmisji. 

Wzmacniacz sygnału jest dla nas prostym i niedrogim rozwiązaniem na problemy z prędkością transmisji oraz zasięgiem. Dlatego warto się w niego zaopatrzyć ze względu na prostotę, estetykę oraz efektywność.

Źródło: https://neostat.pl

5/5 - (1)