Wybór telefonu – jak wybrać dobry smartfon?

Wybór odpowiedniego smartfona w dzisiejszych czasach to prawdziwy koszmar. Tak naprawdę zaufanie do tego, że nasz telefon będzie działał dobrze z każdym rokiem maleje – to już nie są czasy, kiedy telefon był w stanie przeżyć upadek z wysokości drugiego piętra, i wciąż działać. Jak więc wybrać odpowiedni telefon?

Wybór telefonu – jak wybrać dobry smartfon?

Marka niewiele dziś znaczy

Chyba każdy pamięta sytuację z telefonami marki na ,,S”, które wybuchały. A podobno ta marka przedstawia najwięcej zalet telefonów na świecie. Dlatego też, nie powinniśmy się sugerować marką, tylko opiniami danego produktu. Kupowanie telefonu, który dopiero co został wypuszczony na rynek jest dość ryzykowne, z racji tego że nikt tak naprawdę jeszcze nie zdołał sprawdzić, czy aby ten telefon będzie funkcjonował poprawnie. Zdecydowanie lepszym ruchem jest poczekać (o ile mamy taką możliwość) na pierwsze recenzje po tygodniu bądź dwóch, aby sprawdzić, czy aby na pewno ten telefon nie wybuchnie nam w ręce.

Jakie sumy najlepiej jest przeznaczyć na telefon?

Tak naprawdę – to zależy od naszego budżetu. Jeśli mamy w okolicach 500zł na nowy telefon, to najlepiej jest kupić używany. Jeśli mamy więcej pieniędzy, to w okolicach 700-1000zł możemy znaleźć telefony ze średniej półki, a jeśli wyjątkowo musimy się popisać pieniędzmi, to telefony 1500+ wzwyż oferują naprawdę ciekawe funkcjonalności.

Szczęście – czynnik, którego nie zmienimy

Każdy z nas ma więcej bądź mniej szczęścia. Tego czynnika nie da się zmienić, jedna osoba będzie miała pecha przez całe życie, inna całe życie szczęście, a kolejna trochę tego pierwszego, a trochę tego drugiego. Jednakże aby wybrać dobry telefon, potrzebujemy trochę tego szczęścia, ponieważ w dzisiejszych czasach nawet najdroższe i niby ,,najlepsze” telefony to wielka loteria.

Smartfony – idealne narzędzie dla leniwych

Z jednego, bardzo prostego z resztą powodu. Człowiek jest stworzeniem z natury leniwym (nie wypierajcie się że nie, każdy ma w sobie lenia). Telefon stał się bardzo prostym rozwiązaniem, aby zadzwonić do znajomych, przy okazji się lekko rozerwać w drodze do pracy/uczelni/szkoły, aby też posłuchać muzyki bądź żeby nawet płacić rachunki. Jego uniwersalność, sprawiła że nie jesteśmy i nie będziemy w stanie się uwolnić od smartfonów (nawet jeślibyśmy tego chcieli) do czasu, aż ktoś nie wymyśli nowszego, oraz wygodniejszego sposobu na to, abyśmy na nasze zawołanie mieli dostęp do internetu, muzyki, bankowości, wiedzy oraz innej rozrywki.

Źródło: https://eptimus.pl/

5/5 - (1)