Telefony komórkowe – najpopularniejsze aplikacje

Smartfony to urządzenia, które na stałe już przeniknęły do naszej kultury, jednakże sporo osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie możemy znaleźć najpopularniejsze aplikacje na inteligentne telefony.

Telefony komórkowe – najpopularniejsze aplikacje

Czym jest aplikacja?

Jest to element systemu, który realizuje określone cele. Mówiąc prościej, aplikacją nazywamy program do odtwarzania muzyki, przeglądania internetu czy zarządzania naszym kontem bankowym. Wiele ludzi spędza czas wolny przy komputerze, natomiast aplikacje mogą działać także na smartfonach. Programy te możemy znaleźć w takich miejscach jak google play store, czy też Istore (IoS).

Dysk google

Dysk google jest jedną z najpopularniejszych aplikacji, jeśli chodzi o zarządzanie swoimi danymi. Dysk google jest bardzo przydatny dla osób, które posiadają wiele urządzeń, które są na przykład niezbędne w ich pracy, czyli komputery, smartfony, czy też nawet aparaty. Dysk google działa na zasadzie chmury, czyli przechowuje nasze dane, z których możemy skorzystać przy pomocy innego urządzenia natychmiastowo po przekazaniu pliku na chmurę. Dysk google można też z powodzeniem wykorzystywać jako dysk zapasowy, jednakże nie rekomenduję trzymanie na nim wrażliwych danych.

Mapy

Aplikacja która doprowadzi nas do celu typu mapy google jest bardzo przydatna, jeśli często się przemieszczamy. Naturalnie możemy korzystać z preinstalowanego na androidzie programu ,,mapy google” jeśli poruszamy się najczęściej samochodem, jednakże dla mniej zmotoryzowanych lepsze będą aplikacje typu ,,moovit” które oprócz lokalizacji pokażą nam linie autobusowe, oraz pociągowe które doprowadzą nas do celu.

Tinder

Nie sposób tu nie wspomnieć o tinderze, czyli aplikacji do szybkiego znalezienia randek. Oczywiście nie jest to tak dobre jak chodzenie na zwykłe randki, ponieważ ludzie korzystający z tej aplikacji bardzo często są niespełna rozumu (niestety wiem to z własnego doświadczenia) dlatego też nie uznałbym tej aplikacji za jedną z najlepszych – za to jedną z najbardziej popularnych.

Youtube

Tutaj sprawa wygląda nieco podobnie do Tindera. Niestety ale youtube przez ostatnie lata bardzo się stoczył, wyświetlane jest mnóstwo reklam, które namawiają nas do głupich, płatnych subskrypcji, oraz brak funkcjonalności za darmo typu blokowanie ekranu podczas słuchania muzyki (opcja płatna). Mimo to, youtube wciąż jest bardzo popularne, w relacji do innych aplikacji tego typu. Na pewno nie może być uznawany za jedną z najlepszych aplikacji, jednakże jest na pewno jedną z najpopularniejszych.

Facebook

Bardzo nie chciałem uwzględniać tej aplikacji na tej liście, jednakże facebook (niestety) należy do jednej z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na rynku mobilnym. Uważam facebooka za jedną z najgorszych aplikacji mobilnych, z racji tego że przechowuje ona wiele danych użytkowników, oraz firma Zuckerberga aktualnie jest w procesie sądowym o sprzedaż tych danych firmom, które te dane wykorzystują w niecnych celach. Dlatego też, mimo iż znajduje się tutaj – używajcie jej z ostrożnością.

5/5 - (1)