Mass media kontra internet – kto wygrywa bitwę o ,,informacje”?

Większość osób, o normalnych poglądach na życie nie lubi tego, co mówią media, z racji tego że często podają one fałszywe informacje, tylko po to aby rozdmuchać daną sprawę jeszcze bardziej i zarobić dodatkowe pieniądze na ludzkim nie szczęściu. Jednakże wielu ,,dziennikarzy” często przenika do internetu, aby tam szerzyć swoją propagandę, jednakże kto w ostatecznym rozrachunku wygra tą bitwę o internet? Przekonajmy się!

Mass media kontra internet – kto wygrywa bitwę o ,,informacje”?

Poważna kasa kontra trolle

Internet jest cmentarzem wielkich, multi-milionowych korporacji, wielkich figur politycznych czy też większości mass mediów. Nie wierzycie mi? Otóż wystarczy przytoczyć tu kilka faktów, takich jak to, że społeczność serwisów takich jak 4chan zjednoczyła się, tylko po to aby Trump wygrał wybory na prezydenta USA 4 lata temu, podczas gdy mass media szydziły z każdego, kto tak przewidywał, nie mówiąc już o tym, że robiły to za ogromne pieniądze od lewicowego multimilionera-anarchisty, czyli George’a Sorosa. Kolejny przykład? Proszę bardzo! Zabawa z flagą z panem Shia Lebouf-em. Pitbull na Alasce.

Po raz kolejny wysłały go tam trolle. Przykładów tego, że w internecie rządzą ludzie, a nie korporacje jest naprawdę wiele, jednakże cały czas mass media starają się uparcie pchać palce między drzwi a framugę, tylko po to aby zarobić na tym kasę, oraz uprzykrzyć ludziom innych poglądów życie. O czym mówię? Otóż to proste – blokowanie kont niezależnych twórców, którzy mają inne poglądy od tych, jakie propagują aktualnie mass media. Blokowanie witryn, które są ,,niewygodne”. Tutaj też przykładów tego, że za tymi ,,ludźmi” stoi naprawdę wielka kasa jest naprawdę mnóstwo, jednakże póki co internet nadal nie daje się złamać – chociaż ostatnio trzeba trochę pogrzebać, aby znaleźć prawdę ,,po drugiej stronie barykady”.

Dlaczego mass media nie lubią internetu i nowoczesnych technologii?

Z tego samego powodu, dla którego każdy dyktator nie chce, żeby reszta miała dostęp do środków, aby go zneutralizować. Internet za każdym razem wyśmiewa kłamstwa mass mediów, nie mówiąc o tym, że często zabiera oglądalność na przykład telewizji, przez co ,,stare” media powoli umierają, podczas gdy internet rośnie w siłę. Można to podciągnąć do walki o przetrwanie, jednakże chyba żaden, zdrowo myślący człowiek nie chciałby, aby taka forma mediów przetrwała do dalszych czasów.

,,Nothing is beyond our reach”

Wiele osób po przeczytaniu tego artykułu zapewne zacznie się zastanawiać : ,,to w końcu kto wygra?” – otóż szczerze powiedziawszy, według mnie lepiej żeby nie wygrał nikt – ponieważ wszystko powinno działać w harmonii. Jeśli wygra jedna, bądź druga strona, to zacznie się dyktatura, a to nigdy nie jest dobrym pomysłem.

5/5 - (1)