Kryptowaluty – czy ceny podniosą się po pandemicznym krachu?

Wielu inwestorów nie spodziewało się tego, że pandemia sprawi, iż wiele osób na gwałt zacznie wyprzedawać swoje udziały. Brzmi to dość idiotycznie, jednakże patrząc na wydarzenia z ostatnich miesięcy, jest to niestety prawdziwe. Ale czy ceny kryptowalut po pandemii podniosą się?

Kryptowaluty – czy ceny podniosą się po pandemicznym krachu?

Panika na rynku

z powodu masowej paniki kryptowaluty straciły na wartości, z racji tego że wszyscy wyprzedawali swoje udziały tylko po to, aby mieć jak najwięcej gotówki przy sobie, aby móc przetrwać ten ,,kryzys”. Co ciekawe, Warszawska giełda papierów wartościowych zanotowała rekordowe spadki – te porównywalne do recesji z 2008 roku. Rynek amerykański nie jest również wcale w lepszym stanie, ponieważ tam też sytuacja na giełdach nie wygląda zbyt ciekawe. Wszystko to wina nakręcanych przez lewicowe media ,,fake newsów” – o tym, że ta choroba jest bardzo niebezpieczna oraz śmiertelna, podczas gdy jej śmiertelność według opinii ekspertów nie przekroczyła tej, którą osiągnął SARS kilka lat wcześniej. O czym lewicowe media ,,zapomniały” również powiedzieć to o tym, że wirus zabija tylko osoby w podeszłym wieku (+60 lat) które już przez zakażeniem były w bardzo złym stanie zdrowia. Owszem, ludzie w sile wieku (18-30 lat) również mogą zachorować, jednakże choroba w ich przypadku ma łagodny przebieg.

Wszystkiemu winne są chińskie kłamstwa i przekupione media

Nie da się ukryć, że za paniką, gdzie ludzie wykupywali cały papier toaletowy ze sklepów stoją przekupione, lewicowe media, które dla nakręcenia łatwej gotówki straszyły ludzi pandemią. Opowiadają o niestworzonych liczbach umierających osób, podczas gdy epidemia SARS kilka lat temu była bardziej śmiercionośna niż koronawirus kiedykolwiek będzie. Podawanie fałszywych informacji, nakręcanie biznesu ,,maseczek na koronawirusa” i wielu innych kwestii sprawiło, że rynek farmaceutyczny (oraz papierniczy) bardzo się na tym wzbogacił, jednocześnie pozwalając kręcić ,,łatwe pieniądze” chińczykom. Co dość smutne a jednocześnie zabawne, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, dlaczego ludzie wykupywali papier i w stadnym instynkcie rzucili się na papier toaletowy, podczas gdy ta zaraza atakuje głównie płuca, wywołując kaszel oraz ich zapalenie, przy okazji wywołując gorączkę.

Kiedy możemy spodziewać się poprawy sytuacji kryptowalut?

Na pewno ten rok możemy spisać już na straty. Nie ma mowy o tym, że w najbliższym czasie cokolwiek się zmieni, chyba że zostanie wynaleziona szczepionka na covid-19.

5/5 - (1)