Jak zrobić dobre selfie?

Estetycznie wykonane zdjęcie przednią kamerą może pomóc nam zabłysnąć w social mediach, zdobyć wiele wyświetleń oraz powiększyć nasze grono obserwujących. Jeżeli chcesz aby twoje selfie wyglądały profesjonalnie, a co za tym idzie osiągały duże zasięgi, musisz znać pewne techniki. Jak zatem zrobić dobre selfie?

Jak zrobić dobre selfie?

Zadbaj o dobre tło

Dobre otoczenie jest w stanie diametralnie zmienić odbiór twojego zdjęcia. Jeżeli twoje selfie jest zrobione na tle śmietnika, brudnej ulicy czy po prostu nudnej ściany, nie możesz oczekiwać, że przyciągnie uwagę ludzi. Zamiast tego możesz wybrać się na spacer do lasu, usiąść nad wodą, czy też sfotografować swoją twarz na tle ciekawej architektury. Swój drugi plan dobierz w zależności od odbioru, jaki oczekujesz od ludzi patrzących na twoje selfie. Kiedy chcesz aby było ono radosne, możesz udać się do miasta. Kiedy oczekujesz od zdjęcia wywołania wrażenia spokoju, powinieneś zrobić je na łonie natury.

Dobry aparat to podstawa

Nawet najlepiej dobrane szczegóły wizualne mogą okazać się zmarnowanym poświęceniem przez słabą przednią kamerę. Zadbaj, aby telefon, którym robisz zdjęcie posiadał dużą rozdzielczość aparatu, radził sobie ze zdjęciami w różnych warunkach oraz nie wpływał negatywnie na jakość twojego selfie. Parametry techniczne twojego aparatu możesz bez problemu sprawdzić na stronie producenta lub innych witrynach, które porównają twój model smartfona z innymi modelami dostępnymi na rynku.

Zwróć uwagę na światło

Dobre oświetlenie może niejednokrotnie być ważniejsze od pozostałych aspektów. Zdjęcie nie powinno być robione na tle źródeł światła jak latarnie, słońce czy światła samochodów. Zamiast tego zadbaj o to, aby światło padało na twoją twarz i nie prześwietlało obiektywu przedniego aparatu. Od razu zobaczysz efekt wyostrzenia kolorów oczu oraz rysów twarzy. Krótko mówiąc – twoje zdjęcie będzie o niebo lepsze!

Pokaż się z najlepszej strony

Z pewnością znasz najbardziej atrakcyjne strony twojej twarzy. Jeżeli najlepiej wyglądasz z profilu, to właśnie tak ustaw się do zdjęcia. Jeżeli chcesz zakryć niedoskonałości możesz odwrócić się do światła tak, aby były one zasłonięte przez cień, który pada na twoją twarz. Możesz także użyć filtrów dostępnych w systemowym aparacie lub innych aplikacjach zewnętrznych. Jeśli chcesz aby twoje zdjęcie było radosne – uśmiechnij się. Dobierz emocje twarzy tak, aby odpowiadały twoim oczekiwaniom od zdjęcia. Unikaj sztucznego uśmiechu, gdyż zazwyczaj daje się on zauważyć już na pierwszy rzut oka.

Źródło : https://naszewymarzonewesele.pl/

5/5 - (3)