Jak założyć szkło ochronne na telefon?

Ochrona wyświetlacza twojego smartfona jest niezwykle ważna. Pomimo, że większość najnowszych telefonów posiada już zaawansowane fabryczne utwardzania wyświetlaczy, warto zainwestować kilka złotych na szkło hartowane lub folie ochronną, aby uniknąć zarysowań czy pęknięć. Ceny w serwisach zajmujących się zakładaniem osłon na wyświetlacz bywają wysokie, a zrobienie tego samemu nie jest wcale takie trudne! Jak zatem dobrze założyć szkło ochronne na twój mobilny telefon komórkowy? Tego dowiesz się już za chwilę!

Jak założyć szkło ochronne na telefon?

Dokładnie wyczyść wyświetlacz

Każde szkło ochronne posiada w zestawie ściereczki do czyszczenia zaległych drobinek kurzu. Wpierw użyj tej wilgotnej aby pozbyć się tłustych odcisków oraz części pyłków. Dokładnie wyczyść wyświetlacz kolistymi ruchami. Kiedy już to zrobisz, użyj suchej ściereczki i bardzo skrupulatnie pozbądź się wszelkich drobinek kurzu z wyświetlacza. Kiedy będziesz nakładać ochronę, twój telefon musi być idealnie czysty. W innym wypadku pod szkłem czy folią widoczne będą pęcherzyki powietrza, których usunięcie będzie niemożliwe, a każdorazowe spojrzenie na nie będzie doprowadzać cię do szału. Ostatecznie zmuszony będziesz do ponowienia zabiegu.

Nałóż szkło lub folię na przygotowany wyświetlacz

Kiedy już wyczyściłeś wyświetlacz możesz zabrać się do zakładania ochrony. Wpierw odklej folie ochronną ze szkła, następnie BARDZO DOKŁADNIE przyłóż je do wyświetlacza, dbając, aby przylegał równolegle do jego krawędzi. Kiedy już to zrobisz powinieneś obserwować jak ochrona przykleja się do telefonu. Jeżeli zrobiłeś błąd i szkło przykleiło się nierówno możesz spróbować je poprawić nie dotykając strony, która styka się z wyświetlaczem, ponieważ kiedy to zrobisz, tłusty odcisk palca uniemożliwi ponowne przyklejenie się folii lub szkła do ekranu.

Pozbądź się pęcherzyków powietrza

Nawet jeśli bardzo dokładnie przygotowałeś wyświetlacz, mogą powstać pęcherze powietrza. Nie jest to bynajmniej rzecz, którą należy się martwić. Można się ich pozbyć w bardzo prosty sposób używając do tego specjalnego narzędzia zakończonego materiałową ściereczką lub po prostu wyciskając pęcherzyk palcem do najbliższej krawędzi wyświetlacza. Jeżeli zrobiłeś wszystko dobrze, to voilà – twój wyświetlacz jest już bezpieczny. Jeśli jednak coś poszło nie tak, nie przejmuj się. Jest to rzecz, która przyjdzie z praktyką. Na początek możesz wybrać tańszą opcję i po prostu próbować. Kiedy nie wyjdzie ci za pierwszym razem, próbuj aż do skutku. Kiedy dojdziesz do wprawy zajmie ci to maksymalnie 5 minut.

Źródło : https://naszewymarzonewesele.pl/

5/5 - (2)