Jak rynek kryptowalut przeżywa stan pandemii?

Nie da się ukryć, że pandemia daje się wszystkim we znaki – jednakże najczęściej w czasach kryzysu, wszystko co jest ,,niepotrzebne” – zostaje po prostu zepchnięte na boczny tor. Dlaczego tak to nazwaliśmy? O tym już za chwilę!

Jak rynek kryptowalut przeżywa stan pandemii?

(Nie)ludzki system

Kryptowaluty to bardzo młody rynek, oparty tak naprawdę na wirtualnym pieniądzu. Ciężko jest nie uznać tego za ,,balast” który w razie pandemii można zwrócić. Chyba każdy dorosły zdaje sobie z tego sprawę, że giełda to ,,gra dla dorosłych” – coś co nie jest niezbędne do przeżycia podczas trudnych czasów. Podobnie jak wszystkie waluty, w tym przypadku kryptowaluty są również podatne na załamanie rynku, na przykład z powodu aktualnej pandemii. Nie wspominając o klęskach żywiołowych – niezależnie od tego, czy są to trzęsienia ziemi, zarazy czy inne formy katastrof ludzkich, poważnie wpłyną one na stan rynku kryptowalut. To totalnie zrozumiałe, jednakże są osoby, które mają naturalnie interes w tym, aby jak najwięcej na tym zarobić, i jednocześnie jak najmniej stracić.

Inwestorzy

Naturalnie na rynku kryptowalut są inwestorzy, którzy mogli zainwestować dużo pieniędzy w kryptowaluty i próbują zachęcić innych do tego samego w celu łatwiejszej sprzedaży swoich akcji. Jednak wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ceny tych walut online mogą nigdy nie powrócić do poziomu sprzed ,,katastrofy” covid-19. Wszyscy naprawdę czekają na koniec całego kryzysu, a sytuacja na świecie ma tendencję do stabilizacji, wtedy może większość ludzi może będzie chciało inwestować. Ponieważ na ten fakt w zbyt dużym stopniu wpływa sytuacja na świecie, trudno powiedzieć, czy warto teraz inwestować w kryptowaluty – może to być bardzo ryzykowny krok.

Mediana wartości

Nie od dziś wiadomo, że ogólny wykres wartości kryptowalut takich jak bitcoin jest mocno niestabilny, jednakże w czasach koronawirusa to jest jeszcze bardziej niepewne. Na samym początku pandemii bitcoin spadł lawinowo z wartością, a teraz podobno trochę się podnosi. Nie będziemy zajmować się aktualną wartością, ponieważ ta wiadomość byłaby nieaktualna z dnia na dzień. Jednakże istnieje duża szansa, że tak wysokie wartości, jakie osiągnął bitcoin, czy też na przykład ethereum (rok 2018) nie zostaną nigdy przez niego osiągnięte.

Kiedy będzie poprawa?

Nawet najbardziej optymistyczni eksperci przewidują, że ta cała sytuacja zostanie rozwiązana dopiero w okolicach końcówki roku 2021. Nie jest to wyjątkowo ciekawa opcja, jednakże po tym co nasze społeczeństwo przeżyło, nie da się patrzeć na to inaczej niż sceptycznie. Dużo tu zależy od szczepionki, która prawdopodobnie zostanie doprowadzona na rynek w styczniu. Pierwotnie była ona prognozowana na ten miesiąc, jednakże najwyraźniej wystąpiło jakieś opóźnienie, które jest całkowicie naturalnie w linii produkcji farmaceutycznych.

Źródło : https://lakomy.net.pl/

5/5 - (1)