Jak chronić telefon przed wirusami?

 Korzystanie z telefonu bez odpowiedniego oprogramowania ochronnego może być niebezpieczne nie tylko dla twojego urządzenia, ale także dla twojej prywatności czy danych poufnych. Korzystając z sieci musimy być świadomi zagrożeń, jakie się w niej znajdują. Osób chętnych poznać nasze dane logowania do banku, czy poufnych SMS-ów nie brakuje i nigdy brakować nie będzie. Jak zatem ustrzec się przed potencjalnymi wirusami na naszym smartfonie?

Jak chronić telefon przed wirusami?

Czym tak właściwie są wirusy komputerowe?

Wirus komputerowy to program który do swojego niecnego zadania wykorzystuje aplikacji, pliki oraz systemy operacyjne. Jego rozpowszechnianie podobne jest do standardowych wirusów biologicznych, stąd jak się pewnie domyślacie powstała jego nazwa. Może on się znajdować w kilku linijkach kodu źródłowego zainfekowanego pliku. Niektóre z nich posiadają zdolność powielania się oraz infekowania kolejnych plików komputera, a nawet całej sieci komputerowej.

Zadbaj o odpowiednie oprogramowanie ochronne

Programy antywirusowe instalować można nie tylko na komputerach lecz także na biznesowych smartfonach. Dobierając odpowiedniego antywirusa, możesz znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa twojego telefonu. Wiele programów tego typu dostępnych jest nieodpłatnie w sklepie z aplikacjami. Jednymi z nich są między innymi:

  • Avira Antivirus 2020
  • Antywirus Mobilny Kaspersky
  • Avast 2020.
  • Bitdefender Antivirus Free
  • Panda Security

Korzystaj z telefonu rozważnie

Zwracaj uwagę na to co robisz w internecie. Najprostszym sposobem na ściągnięcie na nasz telefon złośliwego oprogramowania jest pobieranie plików z nieznanych źródeł. Jeżeli nie jesteś pewny autentyczności jakiejś strony, poszukaj jej w internecie. Jeżeli jej aktywność jest podejrzanie mała lub posiada wiele negatywnych opinii, odpuść sobie przebywanie na niej. Instalując nowe aplikacje rób to tylko z autoryzowanych sklepów. Ważnym jest także, aby zadbać o zablokowanie instalowania aplikacji z nieznanych źródeł. Opcja ta dostępna jest w ustawieniach systemowych telefonu.

Nie otwieraj załączników z nieznanych maili

Bardzo popularną drogą rozpowszechniania wirusów jest przemycanie ich w załącznikach drogą mailową. Złośliwy program szkodzący naszym urządzeniom znajdować może się nawet w niepozornym pliku PDF, obrazku, czy dokumencie tekstowym. Dlatego ważnym jest, aby każdy pobrany załącznik został wcześniej przeskanowany pod kątem infekcji złośliwym oprogramowaniem. Takim działaniem zabezpieczysz swoje dane na urządzeniu mobilnym i unikniesz uszkodzenia telefonu spowodowanego wirusami.

Źródło : https://naszewymarzonewesele.pl/

5/5 - (1)