Dlaczego wiele osób w dzisiejszych czasach jest uzależnionych od smartfonów?

Inteligentne telefony (czyli smartfony) odgrywają w życiu młodych ludzi ogromną rolę. Pozwalają na natychmiastową komunikację, oraz na robienie pewnych czynności, o których ludzie jeszcze kilka lat temu mogli jedynie sobie pomarzyć. O czym mowa?

Dlaczego wiele osób w dzisiejszych czasach jest uzależnionych od smartfonów?

Randkowanie przez aplikacje

Tak, nie przeczytaliście tego źle. A jeśli uważacie że jednak przeczytaliście to źle, to zapraszamy do lektury jeszcze raz. O co się rozchodzi? A o to, że ,,normalne randkowanie” niestety powoli odchodzi do lamusa, ponieważ młodzi ludzie coraz częściej sięgają po randkowanie przez takie aplikacje jak ,,tinder” bądź ,,badoo”. Nowe technologie pozwoliły nam na to, że teraz każdy jest podłączony do internetu, przez co tworzymy jeden ogromny twór, tak zwany ,,hive mind”. No ale my nie o tym, wracając do tematu randkowania. Młodzi ludzie to osoby coraz mniej nastawiające się na prawdziwy aspekt socjalny, a bardziej już wirtualny. Wystarczy spojrzeć na tą aplikację, aby zobaczyć o co nam chodzi. To proste, aplikacja do randkowania, rejestrujemy się ,logujemy się, dziewczyna/chłopak nam się podoba, przesuwamy w prawo, jeśli nie w lewo. Jeśli się spodobamy sobie nawzajem, to rozmawiamy. Kiedyś aby znaleźć dziewczynę bądź chłopaka, trzeba było się ogromnie natrudzić. W dzisiejszych czasach (nie mówimy że to nadal jest łatwe) jest to łatwiejsze niż kiedyś. Dlatego też smartfony są nieodłączną częścią ,,codziennego ubioru” każdego młodego człowieka

Informacje zawsze na wyciągnięcie ręki

Smartfon, dzięki temu że jest mały i poręczny, pozwala młodym ludziom na to, aby sprawdzać dowolne informacje, (jakie sobie tylko zażyczą) od ręki. Tutaj trzeba wspomnieć również o aspekcie wygody. Nikt chyba nie chciałby chodzić wszędzie z ciężką książką, bądź też z wielkim komputerem w plecaku. Dlatego też młodzi ludzie w przeważającej ilości decydują się na codzienne noszenie ze sobą smartfona. Wystarczy wtedy kilka kliknięć, i gotowe. Przecież to takie proste, nieprawdaż?

Natychmiastowy kontakt – z każdym

Dzięki telefonom, nie tylko przy pomocy sieci komórkowej możemy porozumieć się od razu dosłownie z każdym, ponieważ możemy zrobić to również przy pomocy internetu. Wystarczy że obydwie osoby mają zainstalowane dowolny komunikator, a wiadomość dostaniemy praktycznie od razu. Co ciekawe, taka natychmiastowa wiadomość sporo również zmieniła w naszej kulturze, jednakże jest to temat na osobny artykuł.

5/5 - (1)