Dlaczego rozwój nowoczesnych technologii może nas tak mocno zaskoczyć?

Rozwój nowych technologii to bardzo często proces, który jest rywalizacją na skalę światową, ponieważ tak naprawdę wiele osób ,,ściga się” ze sobą, tylko po to, aby osiągnąć coś nowego, zaskoczyć konkurencję I zbić na tym fortunę. Jakie więc są powody ku temu, że akurat tak się dzieje?

Dlaczego rozwój nowoczesnych technologii może nas tak mocno zaskoczyć?

Po pierwsze – pieniądze

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wymyślenie czegoś, co się ,,przyjmie” może być naprawdę wielkim krokiem na przód, jeśli chodzi o nowoczesne technologie – na przykład możemy wziąć tutaj komputery – jeszcze trzydzieści lat temu tak naprawdę nikt z tego nie korzystał na szerszą skalę, oraz nikt nie zdawał sobie sprawy, że poprzez wykorzystanie internetu komputery staną się dosłownie biliardowym biznesem, gdzie takie firmy jak Microsoft zdobyły dosłownie astronomiczne kwoty na produkcji systemów komputerowych, a przedsiębiorstwa rodzaju Intela – na procesorach komputerowych.

Po drugie – wyścig po sławę

Nie da się ukryć, że osoby takie jak Bill Gates czy Steve Jobs są rozpoznawalne w świecie nawet osób które się nie znają na nowoczesnych technologiach. Wynalazca nowych technologii ma potencjalnie ogromne szanse na stanie się kimś wyjątkowo sławnym, co dla wielu osób jest wystarczającym powodem ku temu, aby pchać się w stronę druku 3d, czy też innych nowych technologii.

Po trzecie – chęć ułatwienia sobie życia

Naturalnie nie każdy jest tak samolubny, że tworzy nowe inwencje tylko po to, aby zarobić, lub też zyskać sławę. Przykładem może być tutaj nasza rodaczka – Maria Skłodowska-Curie, która być może nie miała wiele wspólnego z technologią taką, o której myślimy w dzisiejszych czasach, jednakże z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że wynalazła ona na przykład pierwszy mobilny rentgen, który uratował dziesiątki, jak nie tysiące istnień. Tacy ludzie mają w zamierzeniu głównie dwa cele (jeden albo drugi) czyli albo ułatwić sobie życie, albo też sprawić, aby życie innych było bezpieczniejsze. Dobrym przykładem może być tu również firma Volvo, która udostępniła swój patent pasów bezpieczeństwa dla każdego, mimo iż tak naprawdę mogli oni zbić fortunę na tym, jednakże zrozumieli, że wtedy tylko najbogatsi będą mogli sobie na to pozwolić, a biedni nadal będą ginąć w wypadkach masowo.

Źródło : https://modnetuniki.com.pl/

5/5 - (1)