Dlaczego nowoczesne technologie są nam tak potrzebne?

Komputery, smartfony, tablety – to wszystko w naszych czasach jest nam niezbędne. Dlaczego nie możemy się obyć w dzisiejszych czasach bez nowoczesnych technologii?

Dlaczego nowoczesne technologie są nam tak potrzebne?

Wygoda

Nie jesteśmy w stanie tego ukryć, niestety ludzie z natury są leniwi. Ta leniwość właśnie doprowadziła nas do tego, że tworzymy przedmioty oraz maszyny, które mają wykonać pracę szybciej, lepiej oraz efektywniej od nas, podczas gdy my siedzimy sobie spokojnie i ,,byczymy” się przed telewizorem bądź śpimy w łóżku. Komputery mają to do siebie, że nie potrzebują niczego (oprócz prądu) do działania. No i czasem są to też części zamienne, ale przecież nie ma niczego na świecie, co działa bez ustanku przez cały czas. No może oprócz podatków. Wracając do tematu, wystarczy spojrzeć teraz na prototypy robotów w instytutach naukowych Japonii bądź Stanów Zjednoczonych. Są już w stanie same biegać, skakać, bądź przenosić ciężkie ładunki, co w porównaniu do tego co potrafiły kilka lat wcześniej (czyli przejść kilka kroków a następnie upaść, z powodu hard-crasha systemu operacyjnego) to ogromny krok naprzód.

Informacje zawsze na wyciągnięcie ręki

Telefon komórkowy, dzięki temu że jest mały i poręczny, pozwala młodym ludziom na to, aby sprawdzać dowolne informacje, (jakie sobie tylko zażyczą) od ręki. Tutaj trzeba wspomnieć również o aspekcie wygody. Nikt chyba nie chciałby chodzić wszędzie z ciężką książką, bądź też z wielkim komputerem w plecaku. Dlatego też młodzi ludzie w przeważającej ilości decydują się na codzienne noszenie ze sobą smartfona. Wystarczy wtedy kilka kliknięć, i gotowe. Przecież to takie proste, nieprawdaż?

Internet

Czym tak w zasadzie jest internet? Każdy z nas, który widział choć kilka razy pewną stronkę zaczynającą się na literę ,,G” zna odpowiedź na to pytanie. Jednakże nasz punkt widzenia jest nieco inny. Z racji tego, że z jednej strony, internet umożliwił nam coś, czego nie udało się zrobić niczemu i nikomu z ludźmi dotychczas. Połączył nas, ponad język, ponad przekonania, ponad wszystko. Wiadomo, bariera językowa nadal występuje, ale co to za problem, żeby będąc na przykład w Polsce, łamanym językiem zaprzyjaźnić się z kimś, z drugiego końca globu, i móc trzymać tą znajomość? Z drugiej strony, może być naszym przekleństwem. Z roku na rok, cyfryzacja robi coraz większe kroki na przód. A co, jeśli impuls elektromagnetyczny unieruchomi nasze wszystkie urządzenia elektroniczne? Co jeśli banki przestaną funkcjonować, co jeśli fabryki przestaną produkować towary? Dużym prawdopodobieństwem jest, że powstanie chaos, którego nie będziemy w stanie opanować, oraz przez to cofniemy się do ery średniowiecza (lub gorzej).

5/5 - (1)