Dlaczego nowe technologie ułatwiają nam życie?

Każdego roku giganty rynku technologicznego prezentują swoje najnowsze kreacje – czy to są nowej generacji telefony, tablety, komputery – czy też inne urządzenia, prezentują one sobą nowe rozwiązania, które potencjalnie mogą nam ułatwić nasze codzienne czynności. Ale dlaczego to właśnie one nam pomagają w naszym życiu codziennym?

technologie nowoczesne

Wolność kreacji

Urządzenia takie jak drukarki 3d, czy programy graficzne pozwalają nam na to, żeby stworzyć tak naprawdę co tylko chcemy. Jedynym ograniczeniem jest tutaj nasza wyobraźnia. Dzięki nieustannym ulepszaniu się tej gałęzi rynku nowoczesnych technologii, druk 3D staje się z roku na rok coraz tańszy, bardziej dostępny, oraz lepszej jakości. Dzięki temu, możemy na przykład ,,wydrukować” sobie potrzebną rzecz, która idealnie dopasuje się do naszego życia, zamiast przechodzić przez długi, i kosztowny proces tworzenia czegoś przy użyciu normalnych materiałów. Może to być tak naprawdę wszystko – od wieszaka aż po komorę zamkową karabinu nowej generacji (oczywiście jeśli żyjecie w kraju, w którym broń palna jest zakazana, NIE POWINNIŚĆIE TEGO ROBIĆ).

Praca staje się łatwiejsza

Ostatnio najwięksi producenci telefonów na rynku globalnych zaprezentowali ,,składane” telefony. Wydaje się, że przecież telefony z ,,klapką” istniały od bardzo dawna, jednakże te zaprezentowane znacznie różnią się od tych modeli, które istniały 10 lat temu, ponieważ mimo iż telefon może się dosłownie złożyć, to na całej jego powierzchni posiadamy dotykowy ekran. Tacy producenci jak firma na ,,S” – deklarowała, że ekrany ich składanych telefonów są zrobione ze szkła, jednakże po testach ludzi specjalizujących się w recenzji telefonów, wyszło na jaw że są one stworzone z raczej miękkiego plastiku – i ze szkłem tak naprawdę nic nie mają wspólnego. Oczywiście producenci kłamią non-stop – dlatego też nikt w to za bardzo nie wierzył, jednakże przejdźmy do zalet takiego telefonu. Otóż posiadanie takiego telefonu nowej generacji pozwoli nam go ,,transformować” w mini-tablet, który pozwoli nam na oglądanie filmów przy użyciu większego ekranu, przez co nie będziemy sobie aż tak bardzo niszczyć wzroku, poza tym dzięki temu, przy użyciu odpowiednich akcesoriów będziemy mogli również przekształcić go w przenośny minikomputer osobisty, przez co nawet w wypadku, kiedy będziemy poza domem, całą naszą pracę będziemy mieli zawsze przy sobie.

Tablety – czyli ślepa uliczka rynku IT

Tablety w większości uznawane są w dzisiejszych czasach za akcesoria dobre dla dzieci. Są tanie, wygodne w użyciu, oraz nie będzie ich ,,szkoda” kiedy dziecko je na przykład zniszczy. Naturalnie jednak to nieco za mało, aby tablety dalej miały własną niszę na poważnym rynku – i mimo iż takie firmy jak ta na ,,M” starają się produkować coraz to nowsze, oraz szybsze modele tabletów, to ta nisza powoli będzie zanikać, z racji tego że przejmą ją coraz to lepsze składane telefony, które będą o wiele bardziej wygodne w użyciu oraz przenoszeniu, w porównaniu do sporych oraz delikatnych tabletów.

5/5 - (1)