Dlaczego lepiej jest wstać od komputera, zamiast non-stop przy nim siedzieć?

Siedzenie przy komputerze to najczęściej przyczyna wielu problemów związanych z kręgosłupem, wzrokiem, oraz wielu innych kłopotów ze zdrowiem. Dlaczego więc jest lepiej wstać od komputera, zamiast przy nim siedzieć?

Dlaczego lepiej jest wstać od komputera, zamiast non-stop przy nim siedzieć?

Będziesz czuł się lepiej

Jeżeli chodzi o poprawę stanu psychicznego oraz zwiększenie poczucia szczęścia, efekty zaczynają być odczuwalne niemal natychmiastowo. Uprawianie sportu wykazuje działanie antystresowe, skutecznie oczyszcza umysł z dręczących nas problemów, a także pomaga w osiągnięciu duchowej równowagi, dzięki czemu jesteśmy w stanie kontrolować emocje oraz podejmować racjonalne decyzje w codziennym życiu. Podczas wysiłku fizycznego w organizmie wytwarzane są endorfiny, które wywołują przypływ pozytywnej energii, a dodatkowo zazwyczaj łączy się on także ze wzrostem odwagi i pewności siebie.

Wzmocnione mięśnie i wysportowana sylwetka

Niekwestionowaną zaletą, z jaką wiąże się prowadzenie aktywnego trybu życia, jest oczywiście widoczna poprawa wyglądu naszego ciała. Sport odgrywa bardzo istotną rolę w budowaniu mięśni, dzięki czemu stajemy się silniejsi, a ponadto możemy cieszyć się ze zgrabnej i kształtnej sylwetki. Regularne ćwiczenia w połączeniu ze zbilansowaną dietą i zachowaniem deficytu kalorycznego będą również stanowiły świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. Podczas wykonywania treningu w naszym organizmie dzieją się niesamowite rzeczy. Serce bije szybciej niż w trakcie zwykłych czynności, tętno osiąga maksymalne wartości, a do każdej komórki ciała zostaje dostarczony niezbędny do życia tlen. Inaczej mówiąc, uprawianie sportu to czynnik, który pobudza układ krążenia do intensywnej pracy. Dzięki temu nie tylko zwiększamy swoją wytrzymałość, ale także przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej. Trudno nie lubić czynności, która poprawia naszą kondycję fizyczną i pozwala nam schudnąć. Poza tym, w trakcie ćwiczeń ludzki organizm zaczyna wytwarzać endorfiny, czyli hormony szczęścia. Można śmiało stwierdzić, że uprawianie sportu jest korzystne nie tylko dla naszego ciała, ale także dla psychiki. Spacer czy wyjście na siłownię to doskonały przepis na lepsze samopoczucie, gdy dopada nas ,,koronawirusowa depresja”.

5/5 - (1)