Dlaczego komputery przejęły nasz świat?

Sztuczna inteligencja z roku na rok staje się mądrzejsza. Jesteśmy już na etapie prototypów, które same są w stanie mówić to co myślą (albo na co im pozwalają algorytmy) ale do rzeczy, dlaczego nie możemy obyć się bez komputerów?

Dlaczego komputery przejęły nasz świat?

Po pierwsze – komputery ułatwiają życie

Nie jesteśmy w stanie tego ukryć, niestety ludzie z natury są leniwi. Ta leniwość właśnie doprowadziła nas do tego, że tworzymy przedmioty oraz maszyny, które mają wykonać pracę szybciej, lepiej oraz efektywniej od nas, podczas gdy my siedzimy sobie spokojnie i ,,byczymy” się przed telewizorem bądź śpimy w łóżku. Komputery mają to do siebie, że nie potrzebują niczego (oprócz prądu) do działania. No i czasem są to też części zamienne, ale przecież nie ma niczego na świecie, co działa bez ustanku przez cały czas. No może oprócz podatków. Wracając do tematu, wystarczy spojrzeć teraz na prototypy robotów w instytutach naukowych Japonii bądź Stanów Zjednoczonych. Są już w stanie same biegać, skakać, bądź przenosić ciężkie ładunki, co w porównaniu do tego co potrafiły kilka lat wcześniej (czyli przejść kilka kroków a następnie upaść, z powodu hard-crasha systemu operacyjnego) to ogromny krok naprzód.

Systemy bankowe – bez komputerów ani rusz

Bez komputerów w dzisiejszych czasach nie istniałaby nowoczesna, błyskawiczna bankowość. Nadal musielibyśmy używać ręcznych kas fiskalnych (mechanicznych) a w bankach zamiast automatycznych systemów liczących siedziałby batalion osób które liczyłyby te banknoty, robiąc to oczywiście (niestety) wolniej od robotów.

Rozrywka

Bez serwerów (czyli komputerów stworzonych do tego aby ,,utrzymywać” strony internetowe) nadal musielibyśmy chodzić do kin, teatrów oraz wypożyczać ,,kasety video”. Komputery umożliwiły nam aby rozrywka przeniosła się do domu, oraz żeby była dla nas o wiele łatwiej dostępna. Choć niektórzy uważają to za wadę, ponieważ ,,przez to” zwiększa się ilość osób otyłych na naszym świecie.

Możliwości zarobku

Dzięki temu, że komputery potrafią robić wiele rzeczy lepiej oraz szybciej od człowieka, otwiera się tu nowy sposób na zarobek. W końcu nie tylko istnieją już takie zawody jak programista, ale też na przykład serwisant komputerowy. Dzięki temu otwierają się nam nowe sposoby na zarabianie pieniędzy, lub też nawet na dorabianie ich, w formie na przykład kopania bitcoinów, czy też pisania artykułów w sieci. Gdyby nie komputery, to nie mielibyśmy raczej możliwości na to, aby dodatkowo sobie dorobić, bądź też wiele osób w dzisiejszych czasach nie byłoby w stanie zdobyć takich ogromnych fortun (Bill Gates przychodzi tu na myśl).

Źródło: https://eptimus.pl/kategoria/nowe-technologie/

5/5 - (1)